Enej gra polskie kolędy i pastorałki – Nowy Jork i Chicago

Zapraszamy na styczniowe koncerty w Nowym Jorku i Chicago, podczas których zespół Enej zagra najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach.

Terminy i miejsca koncertów

13 stycznia – Parafia św. Stanisława Kostki, 607 Humboldt St, Brooklyn, NY 11222 | Kup bilety na koncert w Nowym Jorku >

14 stycznia – Copernicus Center, 5216 W Lawrence Ave, Chicago | Kup bilety na koncert w Chicago >

Materiały promocyjne

To więcej niż koncert – to bliskie spotkanie z artystami, możliwość wspólnych zdjęć i rozmów po występie. Kup bilet już teraz!

Zespół Enej

ENEJ to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie. Nazwa grupy wywodzi się od imienia głównego bohatera “Eneidy” Iwana Kotlarewskiego (będącej pierwszym dziełem napisanym w literackim języku ukraińskim) – Eneja, czyli wesołego kozaka podróżującego po świecie. Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną. Sfera muzyczna nie jest jednak jedyną, w której wyczuć można silne zróżnicowanie, jest nią również pochodzenie członków kolektywu, Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali reprezentują pierwiastek polski. Całość spojona jest miłością do muzyki i wiarą w jej silnie jednoczący, ponadpodziałowy charakter, co sami muzycy często podkreślają przy każdej możliwej okazji.

Niezwykły styl, różnorodność, energia i niepowtarzalność przedostają się również poza granice Polski, zespół koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, na Litwie, Ukrainie, we Włoszech, w Belgii, Czechach, Niemczech czy Irlandii, wszędzie spotykając się z żywiołowym przyjęciem publiczności.

Obecnie grupa ENEJ skupia się na działalności koncertowej, nieustannie przemierzając świat i niosąc pełne radości, nawiązujące do jednoczenia przesłanie, które mimo upływających lat nie traci nic ze swojej pierwotnej siły.